figurka 1:4

Odpovědět
tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

figurka 1:4

Příspěvek od tomhla »

Dovolil jsem si zde založit nové téma. Nevím kam jinam tuto problematiku vložit abych se někam necpal kam nepatřím..
po dlouhém a dlouhém hledání na internetu po celém světě jsem našel nějakou trochu vhodnou figurku v mém měřítku 1:4
nejříve jsem našel piloty letadel které jsou docela dobrý , akorat tělo je drátové obalené pěnou, protože jak víte tam hraje roli každý gram, takže jsou prostě co nejlehčí
cena se pohybuje okolo 3,500 kč ... po dalším dlouhém hledání jsem našel na dálném východě (Čína) figurky které jsou perfketně ohebné snad všude - sice obličej trochu kena ale to by se dalo trošku změnit
no cena je dobrá - cca kolem 1200 -1700 kč ale zbývá mi tedy komletně ho ošatit a doladit
tak a teď trochu k věci - můj první dotaz je, jestli nevíte někde o německém maskáči - myslím kusu látky z kterého bych si nechal něco spíchnout
a druhý dotaz se týká trochu elektroniky. zbyde mi asi jeden či dva kanály volné a tak mě napadla kravina samozřejmě trochu toho velitele rozpohybovat - nevíte o nějakém pomalém servu ?? všehcno co jsem zatím našel se chová moc
rychle , nebo nějaký malý micro motorek na 12V. Chtěl bych třeba otáčet hlavou a zvedat např. dalekohled nebo tak něco ;) ;)
díky za každý názor

Ať se daří ....
Uživatelský avatar
cizan
Příspěvky: 146
Registrován: sob 23. kvě 2020 13:08:46
Bydliště: Louny

Re: figurka 1:4

Příspěvek od cizan »

Udělej to stejně tak, jako kluci rozpohybovávají šestinové figurky a to přes pololu. To má 6,12,18 výstupů, tedy serv nebo motorů a ty ho zapneš a vypneš.
Naprogramuješ tam krok po kroku délku, rychlost kroků serv. Záleží jen na tobě, kolik serv do panáka dáš....
tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: figurka 1:4

Příspěvek od tomhla »

Čížo díky za tip ale prosím tě ještě mě trochu nakopni a pošli třeba nějaký odkaz o co jde ... z přímače mi tedy stačí jeden výstup který následně zozšířím ???
jinak děkuji :D :D
Uživatelský avatar
cizan
Příspěvky: 146
Registrován: sob 23. kvě 2020 13:08:46
Bydliště: Louny

Re: figurka 1:4

Příspěvek od cizan »

tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: figurka 1:4

Příspěvek od tomhla »

Čížo děkuju-... trochu jsem to naštudoval a to by mohlo být ono co potřebuju - spojim s PC naprogramuju a pak už to pouze zapínat a vypínat podle toho jak chci :D :D
tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: figurka 1:4

Příspěvek od tomhla »

Ahoj kluci,

jeden malý dotázek : neznáte někoho kdo se zabývá malování figurek??? jde mi teda pouze o hlavu, konečně jsem našel ve světě pěknou hlavu v měřítku 1:4 a potřeboval bych si trochu zmalovat, mě se do toho vůbec nechce
a hlavně bych to stoprocentně zprasil ... tělo mám jen teda ještě švadlenu a ušít mundúr :-)

díky za případně informace
tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: figurka 1:4

Příspěvek od tomhla »

Ahojte, kluci ještě jeden dotázek a nehlaste se všichni :D :D neválí se vám doma někomu německá helma ??? jde mi pouze o rozměry ... výška délka a třeba obvod v nejširším místě , šlo by to??? nechám si jí vytisknout v mém měřítku , ale potřebuji se o d něčeho odpíchnout ...

děkuji
Odpovědět