BVP-2 ČSLA 1/16

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zlyandilek
Příspěvky: 5
Registrován: ned 14. srp 2022 13:17:53
Bydliště: České Budějovice

BVP-2 ČSLA 1/16

Příspěvek od Zlyandilek »

Asi nemá smysl zde prezentovat celou výrobu od začátku, takže sem budu dávat jen určité věci. Například při kolizi ve Smrčné, kde došlo ke spadnutí pásu se pochroumal i přední levý blatník, takže jsem to musel opravit:

Obrázek

Jak je vidět, tak plastový držák blatníku jsem asi ve výkresu špatně dimenzoval:

Obrázek

Oprava je hotova. Vysoustružil jsem z hliníku nový držák, který je přilepen k blatníku a zároveň z druhé strany uchycen šroubkem M2. Teď už by to nemělo upadnout.
A pro jistotu to udělám i na druhé straně ;)
T-72M1 vlastní výroba....................BVP-2 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Zlyandilek
Příspěvky: 5
Registrován: ned 14. srp 2022 13:17:53
Bydliště: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16

Příspěvek od Zlyandilek »

Teď v sobotu jedu do Lužné u Rakovníka, kde je muzeum ČD. Tam bude akce šestnáctinářů. A v tomhle stavu jim předvedu svou věž. Ještě mi tam chybí rameno páky předního světlometu a lanko otevírání krytu přístroje TNPT-1 spolu s kladkou.

Obrázek

Ale to asi u těch angličáků už asi nevidíte. Nebojte, já taky ne. Musel jsem si na to pořídit lupové brýle
T-72M1 vlastní výroba....................BVP-2 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
cizan
Příspěvky: 146
Registrován: sob 23. kvě 2020 13:08:46
Bydliště: Louny

Re: BVP-2 ČSLA 1/16

Příspěvek od cizan »

Je to moc pěkný Míro.
Uživatelský avatar
Zlyandilek
Příspěvky: 5
Registrován: ned 14. srp 2022 13:17:53
Bydliště: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16

Příspěvek od Zlyandilek »

Tak jsem zase trochu čaroval v 3D výkresu. Nebyl jsem spokojen s výstupem zvuku. Chybu vidím v reproduktoru. takže jsem šel osvědčenou cestou a bude tam osazen reproduktor 15W 8 Ohm od Visatonu, tak jak výrobce desky Elmod doporučuje. Málem se mi tam nevešel, ale nakonec se podařilo:

Obrázek

Ještě jsem tam domodeloval mikroservo HEXTRONIK, které bude samostatným kanálem přijímače otáčet potenciometrem hlasitosti zvuku, Ale to je jen návdavek, abych při regulaci zvuku nemusel stále otvírat korbu :lol:
T-72M1 vlastní výroba....................BVP-2 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
cizan
Příspěvky: 146
Registrován: sob 23. kvě 2020 13:08:46
Bydliště: Louny

Re: BVP-2 ČSLA 1/16

Příspěvek od cizan »

Pěkná vychytávka.
JaMi
Příspěvky: 65
Registrován: pon 18. črc 2022 14:12:38
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: BVP-2 ČSLA 1/16

Příspěvek od JaMi »

Ahoj.
Dovolím si jen upozornit, že pokud chceš ovládat hlasitost zvuku servem, nelze jej jednoduše připojit na přímo, ale přes převod a to 1:3. Servo má totiž výchylku cca 90°,zatímco dráha potenciometru je přibližně 270°. Všiml jsem si ale ,že zmiňuješ ElMod. Pokud vím, tak ten, co má mechanické ovládání hlasitosti, tak lze doplněním nějakého modulu ovládat zvuk elektronicky. Samozřejmě, že varianta s mikroservem je levnější.... Tak jen aby jsi se zbytečně neřešil stejný problém....
Uživatelský avatar
Zlyandilek
Příspěvky: 5
Registrován: ned 14. srp 2022 13:17:53
Bydliště: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16

Příspěvek od Zlyandilek »

Díky za upozornění, ale převod tam dávat nebudu. Mám servo, které je uvnitř bez dorazů, takže umí točit 360°. A dorazy potenciometru budu ladit přímo ve vysílači.
T-72M1 vlastní výroba....................BVP-2 vlastní výroba
Obrázek
Odpovědět