king tiger 1:4

tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od tomhla »

Problém vyřešen !!!! teda s větší části ... aspoň nějaký posun ..
takže základní nemoci se hned ukázali. Začalo to tím že byli přidřené hnací hřídele, domek byl přesný a díra v domku byla možná nějakou tu 0,1mm vyosená a tím se mi vydírala hřídel
takže rozborka sborka natlačení vazelíny všude kam se to vešlo.. to jsem ještě zjistil že polovina šroubů na domku byla povolená , to jich je tam asi 10 nebo 12 a všude samojistící matky
,tak nevim jestli vibrace .... po opravě se to točí jak po másle a jízda hned o 100 procent lepší. Další problém byla zavzdušněná převodovka - takže doplnění olejem jak převodovku , tak
expanzní nádobu a jezdit naprázdno dokuť to samo nevybublá .. opětovné zlepšení ...
poslední problém který mě dneska potkal byl ten, že jsem si všiml při záběru prokluzování řetězek na výstupu z převodovky - nemám je na klínku ale na svěrných pouzdrech .
takže vybrakovat půlku tanku sundat odmastit nandat dorvat vrátit a zapojit - výsledek ??? dalších 100% výkonu nahoru
teď už to neudržím ;) ;)
teď co mě čeká je doladit to zatáčení, protože je to kolos a to servo 75kg/cm které mi tlačí na brzdové válce a následně přibržďuje jednu či druhou stranu je čaj
čekám čínu (300kg/cm) tak snad to bude lepší , jinak tam budu muset nacpat nějaký posilovač

to jsou tak první poznatky s testovacích jízd- až se to zlepší hned jsem prdnu video :lol: :lol:
Uživatelský avatar
zajoch
Příspěvky: 395
Registrován: sob 29. srp 2020 20:09:30
Bydliště: Plzeň

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od zajoch »

Je vidět, že žádná kaše se nejí tak horká jak se uvaří. Jen vytrvalost a tu ty máš. Tenhle systém pohonu v modelu je pro mě novinka tak ti fandím.👍👍👍
tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od tomhla »

Zajochu díky .. je to tak jak píšeš ... :lol: :lol:
já jsem tento způsob taky nikde neviděl.. přiznám se - vědět co mě všechno bude čekat tak jdu asi do elektriky ..
stále totiž řeším zatáčení. ještě mě napadlo posílit prostřední poloosy z obou stran aby to bylo jako že do kolíbky.. tak určité zlepšení to možná přinese ale ale ..
stále čekám na silné servo a už pracuji s variantou i posilovače brzd + podtlakové čerpadlo ..
je totiž třeba vyvinout obrovskou sílu na to abych zablokoval jednu či druhou stranu !!!! nejhorší varianta bude když ani potom to nebude fungovat, to už bych musel vyrobit ocelový
disk který bude mít díru vedle díry a na tvrdo tam strkat kolík nebo nějaký pastorek který to zablokuje ...
no zima teprve začíná tak je trocha času se rozvíjet :lol: :lol:
Uživatelský avatar
zajoch
Příspěvky: 395
Registrován: sob 29. srp 2020 20:09:30
Bydliště: Plzeň

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od zajoch »

Musím se přiznat, že já už to jednou vzdal. Vykuchat jsem z Tigera čtyřtakt, vyrobyl jednoduchý převodovky a namontoval elektromotory. Pyšnej na to nejsem. I když elektrika obzvlášť v malém bytě má něco do sebe.
tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od tomhla »

no to joooo, já mám naštěstí docela prostorný rodinný dům a 1000m2 zahrady , takže pohoda na trénink ..nedovedu jsi představit tam cpát elektromotory .... už ta myšlenka v hlavně proběhla, ale neeee to nedám !!!
už jsem se kousek posunul, brzdovému válci když stlačí servo pomůžu sikovkama tak to začne zatáčet a to je znamení že kotouče to udrží ... teď pouze tam nahulit pořádný servo !!!
Jako viděl jsem tigry v 1:4 na elektriku - ty němci nic jinýho nemají - no ale co ten výkon ??? co jsem zjišťoval i od marka spencera z Anglie a dalších modelářu po světě tak tam cpou 2 x 500w jednou jsem viděl maximálně 4 x 500 w
to mě přijde jako málo, nebo nevím 2x500w =1000w = cca 1,3 hhp ?? jestli to píšu dobře ...
já mám motor o výkonu 18 hpp to je jinej hukot ... :lol: :lol:
Uživatelský avatar
wikinger
Příspěvky: 38
Registrován: sob 17. říj 2020 12:05:55

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od wikinger »

Zdar chlapi.
Já jsem byl dosud aktivní prakticky jen na něm. BigTanks Forum od roku 2012 a faktem je, že v D se používají až na výjimky pouze elektromotory. Vůbec to nepovažuji za nevýhodu, právě naopak. Do běžných 1/4 2x500W opravdu bohatě stačí. Je tam možno dát i 2x1000W, pokud je tank těžší. Jde navíc o to, že při dobrých reglech mají elektromory velmi výhodný průběh krouťáku tzv. od nuly, což u spalováku lze dosáhnut pouze vícestupňovaou převodovkou a už to samotné je potenciální zdroj velkých problémů. Spalovák je technologicky velmi zajímavý a líbí se mi, ale proti EM je údržba a vše ostatní mnohem složitější. Dále je tam otázka hluku a smradu. Ten je někdy žádoucí, jindy ne. Tank s EM mohu zkoušet na zahradě i v noci, čehož využívám. Používám Beier Modul, tam lze klidně dát zesilovač 200 - 1000W a subwoofery, je to pěkný randál a fakt to zní jako tank. Na druhou stranu je třeba zmínit i nevýhody EM. A při daném měřítku by to byly drahé batérie (zde bych do ničeho jiného než LiFePo nešel) a drahé regly, které ten kolos utáhnou.
Takže je to celé opravdu otázka, komu je co bližší. Držím palce, ať to s těmi 300kg servy klapne a obluda začne poslušně zatáčet.
tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od tomhla »

Ahojky pánové,

tak nějaké mouchy vychytané, další se objevují.... zatáčení už mi funguje.. přišlo konečně nejsilnější servo co se dá asi sehnat na trhu 500kg/cm, ani nebudu vyprávět co mi to dalo za práci to jsem dostat z Číny .
no a maká perfektně , síla jamko prase, maká to tedy buď na 24/12 V a já mám měnič na 24 V, takže využívám plnou sílu. No a BEC klasika 5V do přijímače..akorát se zase všechno kroutí .. trojka plech se pod servem vlní jako nic ..
dneska se mi objevil nový problém - samovolně mi jdou určité impulzy do serv. Není to pravidelné a několikrát do minuty v servech škubne, nebo když je chci ovládat např. servo plynu co mám na potenciometru, tak mám zpoždění
cca 0,5 s ... nějaké rady už se vám to někdy stalo ??? slábé baterie ve vysílači , nebo prošlehnutý nějaký JR kabel ??? nebo mě zatím nic nenapadá . Prosím o radu

díky ;) ;)
Uživatelský avatar
wikinger
Příspěvky: 38
Registrován: sob 17. říj 2020 12:05:55

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od wikinger »

Zkus nejdřív připojit nějaké slabší servo přímo na přijímač a odpozorovat, zda rovněž cuká. Pokud ne, možná by mohl být na vině napěťový měnič. Taky bych se pokusil odclonit přívody k tomu silnému servu ferritovými krožky.
Další možné a asi defin. řešení by bylo použít optoizolátor.
tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od tomhla »

no tak ty jsi mi docela naložil, to že vypozoruji nějaké servo chápu ... ale zbytek slyším tedy poprvé a je to pro mě španělská vesnice :o :o myslíš že by to dělal měnič ??? je s tím živené pouze to jediné servo a ze serva předpokládám jde pouze ten BEC 5 v do přijímače ... to co jsi psal po tom mi prosím ještě popiš nebo přibliž ať se chytnu .... díky
tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od tomhla »

tak jsem našel např.

https://www.mz-racing.net/mdop1-optoizolator/

no ale to bych musel dát mezi každé servo a přijímač ??? régl s BECem mám, ale jen pouze na regulaci otáčení věže
Odpovědět