king tiger 1:4

tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od tomhla »

tak zase uběhl nějaký čas a já se do toho trochu opřel a zjistil jsem že mám 50% hotovo !!!!
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
když to půjde jako do teď tak začátek prosince slavim :lol: :lol:
tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od tomhla »

ještě bych od vás potřeboval nějakou radu.
na obrázku když se v tom vyznáte vidíte levou a pravou stranu na kterých jsou kotouče+ brzdiče a dole klasická pumpa na hydrauliku .
no a zatím se mi moc nedaří docílit toho aby mi to pěkně brzdilo a docílil jsem toho že mi to bude zatáčet.
brzdy si myslím že jsou odvzdušněné a při zabrždění jedné či druhé strany to normálně přetlačím ... nemohlo by to být jako nějaký zákon z fyziky ?? čím více zatlačím na hydraulickou pumpu tím víc
to bude brzdit?? v autech jsou posilovače,ale tady bohužel ..tlačí to servo s tahem 70 kg /cm , a táhla jsou tak 3cm od středu takže ani vlastně nevím jakou sílu to tam může vyvinout
takže další moje varianta je servo s tahem 300 kg na který čekám až přijede lodí , nebo co myslíte ???

díky

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
zajoch
Příspěvky: 390
Registrován: sob 29. srp 2020 20:09:30
Bydliště: Plzeň

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od zajoch »

Kouknul jsem se nejdřív na obrázek a říkám si ,,to musí fungovat parádně". Pak si přečetu text a jsem trochu překvapenej. Poradit nedokážu, ale uvedu jeden příklad: když jedu na kole to se mnou váží 90 kg. Páky jsou dlouhý 12 cm a tlačím na ně jedním prstem. Těžko odhadnout sílu, ale bude to míň než 10 kg. Kolik váží tank a jak jsou velkýkotouče? Nakonec to stejně dopadne dobře. Držím palce.
Uživatelský avatar
Housenka
Příspěvky: 645
Registrován: úte 19. kvě 2020 19:06:34
Bydliště: Vimperk

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od Housenka »

Mas tam jedno servo na oba kotouce? Udelej nam vetsi obrazek. :P
tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od tomhla »

jooo určitě to bude makat dobře věřím tomu... jenom to doladit ... už se mi podařilo jednu stranu pěkně natlakovat ,odvzdušnit a má hezký krátký krok a brzdí, ale druhá strana furt ne ne pěkně natlačit , jakoby tam
byla pořád někde bublina či co .... no a Housenko udělám ti lepší detail aby to bylo srozumitelné ale mám jedno servo na obě brzdy, když dám např. dvě serva na V- kabel,tak síla bude pořád stejná ...
myslim ale že bude potřeba silnější servo, jako u starého auta- čím víc šlápneš na pedál, tím více brzdíš.... někdy i očima :D :D
no ale s místem už to nemám jednoduché :? :?


Zajochu je to jak píšeš - jedu na kole 90 kg + kolo nějaká ta rychlost a zmáčknu na brzdy a stojim na metru
to co mám já jsou kotouče o průměru 200mm tl. 4mm - dvoupístový brzdič atd .. je to zadní brzda ze čtyřkolky - to musí brzdit jak sviň :roll:
Uživatelský avatar
Housenka
Příspěvky: 645
Registrován: úte 19. kvě 2020 19:06:34
Bydliště: Vimperk

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od Housenka »

Rozumím, že jedno servo brzdi buď levou nebo pravou stranu, jak brzdí obě pro zastavení tanku? ;) ;)
tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od tomhla »

hi hi jsi chytrý kluk :D :D a to by jsi chtěl vědět jak to brzdí viď???? jednoduše .. o to se postará hydro převodovka ;) ;) ale lepší bude než to dlouze vysvětlovat to vidět někdy na živo :lol:
tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od tomhla »

takže problém vyřešen ... bylo to to, co jsem si myslel od začátku , byla tam prostě seklá bublina... vyndal jsem brzdič a všelijak ho pootáčel a pak našlapal servem a jednoduše odvzdušnil - HOTOVO !!!
Jinak to vypadá že zítra mě čeká posledních 15 článků a též hotovo. později napíšu kolik jsem na to strávil času :lol: :lol:
během týdne by mohla proběhnout prvotní jízda, tak kdyžtak něco vložím pro ukázku, jestli to teda bude stát za to ..
Uživatelský avatar
Housenka
Příspěvky: 645
Registrován: úte 19. kvě 2020 19:06:34
Bydliště: Vimperk

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od Housenka »

JJJ, dej video :P :P :P
tomhla
Příspěvky: 65
Registrován: pon 25. kvě 2020 16:05:05
Bydliště: Planá u M.L.

Re: king tiger 1:4

Příspěvek od tomhla »

tak kdo čekal na video tak ještě musí počkat protože dneska jsem měl den ´´D´´ a to skončilo fiaskem :( :(
ale vezmu to popořadě.
včera eufórie v podobě dovrtání posledního článku
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

tak si říkám že jsem to zmáknul do dvou let, super
dneska nasazení druhého pásu a sundání na zem
ObrázekObrázek

no a pak to přišlo , nebo spíš skoro nic nepřišlo ... jede to jako by to mělo umřít a nebo to nejede vůbec
zatím vůbec nevím kde je problém ... potřeboval bych nějakého profíka nebo nějaké propočty apod.
přijde mi jako malá výstupní síla z převodovky...chvilku to jelo , pak nic pak to zase popojelo, ale žádná hitparáda .
přitom motor dvouválec 650 briggs 18Hp síla jak prase + hydrostatická převodovka tuff torg K62 = tyto dva komponenty spolu kamarádí v těch top zahradních traktorech a hrabají s tím sníh nebo tahají za tím káru se dřevem ..
a mě to nějak nejede dopr....
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

je důležité se nevzdat !!!
Odpovědět