Představení

Uživatelský avatar
Zlyandilek
Příspěvky: 5
Registrován: ned 14. srp 2022 13:17:53
Bydliště: České Budějovice

Re: Představení

Příspěvek od Zlyandilek »

Zdravím všechny na fóru. Moc díky za aktivaci účtu. Někteří už mě znáte a víte, že dělám podle některých z Vás tzv. "angličáky". Ano dělám modely menší než jsou zde prezentovány, ale zas tak mrňavé nejsou ;) Třeba se k těm větším taky jednou dostanu, až mamina vysloví souhlas. Je mi témeř 59 let. Modelařině jsem se věnoval v mládí (tehdy jsem z překližky začal tvořit dvaasedmu), pak byla dlouhá pauza a teď jsem se k tomu vrátil před pěti lety, abych teoreticky dokončil, co jsem před 30-ti lety začal. Nakonec původní model, kromě laminované veže, šel do kopru a začal jsem téměř od začátku, ale s již modernějšími technologiemi.

Ale zpět k tématu měřítka. Musím konstatovat, že nemám tolik prostoru a vybavení, abych se po hlavě vrhl na první šestinu. I když ten Hetzer mě láká. Je mi jasné, že u většího měřítka bych se daleko víc mohl vyřádit na detailech.
Takže prozatím bych zůstal u těch šestnáctin. Některé asi rozprodám, ale vlastní tvorbu tj. tank T-72M1 a BVP-2 si ponechám, neboť by je asi nikdo nedokázal zaplatit (myslím ten čas nad výkresy, modelováním, tvorbou ........).

Rád bych prezentoval postup prací na modelech i tady na fóru (předpokládám, že ve vlákně "nezařazené"), a rád bych se tady na tomto místě naučil dalším postupům a metodám, jak tvořit díla nevšední a neokoukaná popř. neokopírovaná :D

Samozřejmě i já rád přispěji svými znalostmi a radou. Tady asi nemá smysl vysvětlovat, jak lepím "atrapy" šroubků vybroušených ze špendlíků pomocí párátka, i když je to pro mě vždy velká výzva vytvořit něco tak mrňavého a přitom ještě funkčního, ale mohu zase poskytnout rady v 3D modelování popř. 3D tisku. Naučil jsem se za 2 roky myslím dost slušně modelovat v 3D programu FreeCAD (je zdarma a mluví i česky, tedy kromě nápovědy) a vlastním dvě 3D tiskárny od Průši. Takže není ani problém cokoliv vytisknout podle předlohy či zadání.

Jinak někteří již viděli, ale pro ostatní dávám fota, co jsem vytvořil:

T-72 v provedení M1

Obrázek

BVP-2 ještě v nedokončeném stavu

Obrázek

Doufám, že tohle představení pro začátek stačí.
Míra
T-72M1 vlastní výroba....................BVP-2 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
David.Z
Příspěvky: 104
Registrován: stř 20. kvě 2020 6:18:52
Bydliště: Žatec

Re: Představení

Příspěvek od David.Z »

Já tě tu zdavím Míro. Jsem rád že začínáš přemýšlet o větším měřítku :lol:
Znám tvojí krásnou práci a moc rád tě zase uvidím.
Držím ti palce ať tvá dráha polovička ti povolí stavbu většího stroje a určitě se budu moc tešit na tvou práci.
David.
Uživatelský avatar
Milan
Administrátor fóra
Příspěvky: 123
Registrován: pon 18. kvě 2020 18:19:20
Bydliště: Zálezly/Salesel

Re: Představení

Příspěvek od Milan »

Vítám tě a jsem rád, že to tady pomalinku roste. ;)
"Motor zvítězil nad koněm a kanon nad kopím" Heinz W. Guderian
Uživatelský avatar
cizan
Příspěvky: 146
Registrován: sob 23. kvě 2020 13:08:46
Bydliště: Louny

Re: Představení

Příspěvek od cizan »

Také tě tu vítám a budu se těšit, že si uděláš radost větším měřítkem stejně jako kdysi David......Nicméně tvoje dosavadní práce je luxusní, palec nahoru. Čížan
Uživatelský avatar
jrband
Příspěvky: 2
Registrován: sob 19. lis 2022 22:02:44
Bydliště: Slaná u Semil
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení

Příspěvek od jrband »

Ahoj
Chtěl bych poděkovat za přijetí naší rodiny do tankové rodiny. Jmenujeme se Jirka st (49), Věrka (45), Jirka ml.(15), Honza (12) a Jan (10). Tankovému modelaření se věnujeme 4 roky. Za tu dobu jsme vytvořili rodinný klub, doplněný o přátele. Pravidelně ročně jsme organizovali nebo se zúčastnili 8 akcí, ale ve velikosti 1:16. S některými z Vás jsem se seznámil již na FB. Máme i vlastní stránky rc-tanky.cz. Naše vystoupení byla doplněna pyrotechnikou i hudbou. Nicméně rádi bychom aktivně v příštím roce vystupovali i v rámci 1:6. Prodal jsem část sbírky šestnáctin a pod stromečkem děti najdou nějaké šestiny. Nabízím samozřejmě i zajímavou podporu v oblasti 3d tisku .
Ještě jednou moc děkuji a těším se na osobní setkání
Jirka
Uživatelský avatar
Milan
Administrátor fóra
Příspěvky: 123
Registrován: pon 18. kvě 2020 18:19:20
Bydliště: Zálezly/Salesel

Re: Představení

Příspěvek od Milan »

Ahoj, vítám tě tady u nás. Většina z nás přešla z menšího měřítka na "šestinu". Jsem rád, že se zase rozrosteme.
Takže přeji hodně úspěchů :D
"Motor zvítězil nad koněm a kanon nad kopím" Heinz W. Guderian
Uživatelský avatar
cizan
Příspěvky: 146
Registrován: sob 23. kvě 2020 13:08:46
Bydliště: Louny

Re: Představení

Příspěvek od cizan »

Ahoj Jirko, vítám tě a ať se daří.
Uživatelský avatar
Stefinek
Příspěvky: 20
Registrován: stř 15. úno 2023 6:32:11
Bydliště: Vimperk

Re: Představení

Příspěvek od Stefinek »

Ahoj bando, jmenuji se Jirka(29) a jsem housenka junior :D Dále asi není co doplňovat, velké části z vás jsem již tisknul či kreslil doplňky na tanky :)
Mám za sebou 4 kompletně tištěné RC modely aut v měřítku 1:8 (defender, challenger, buggy, americká dodávka) + věže 1:6 na king tigera, BT, T34 a spoustu doplňků, které jsem sám modeloval a tisknul.
Ačkoliv vlastního pásáka nemám, začal jsem již pracovat abych to napravil :)
JPanther 1:10 komplet 3D tisk
Stavba SU-85 1:6
Uživatelský avatar
Housenka
Příspěvky: 645
Registrován: úte 19. kvě 2020 19:06:34
Bydliště: Vimperk

Re: Představení

Příspěvek od Housenka »

Vítej synu :P :P
Uživatelský avatar
cizan
Příspěvky: 146
Registrován: sob 23. kvě 2020 13:08:46
Bydliště: Louny

Re: Představení

Příspěvek od cizan »

Vítám malou Housenku :D :D :D , je to super, že tvoje myšlenky se ubraly pásovým směrem ;)
Odpovědět